Український культурний фонд у співпраці з Благодійним фондом Родини Демкур

Культурно мистецький проект

«Під зорею Пінзеля. 3D вимір»

Етапи розвитку проекту

Проект організації-заявника є продовженням реалізації проектів, розпочатих у 2012 році. Попередніми етапами його реалізації стали: перший етап проекту«Пінзель у Луврі» відбувся у 2012-2014 роках, коли творчість Іоанна Георга Пінзеля була тріумфально представлена виставкою скульптур барокового майстра в Парижі, Франція. Видання 1000 примірників мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля» з підготовкою документального фільму «Таїна Пінзеля. Від Бучачу до Лувру» (відкритий перегляд на youtubeканалі) відбувся за кошти меценатів – подружжя Демкур з м. Тернопіль.  Всього у 2012-2014 роках ними було організовано і проведено понад 60 презентацій культурної спадщини Іоанна Георга Пінзеля у поєднанні з демонструванням зразків українських національних строїв в Україні та  за її межами, а саме: Німеччині, Аргентині, Бразилії, Польщі, Чехії, країнах Бенілюксу, інших країнах.  Отримано схвальні відгуки й підтримку змістової проекту.

Другий етап проекту«Під зорею Пінзеля» був презентований 16 вересня 2017 року у рамках 24-го Форуму видавців у м. Львові, під час якого відбулася презентація другого перевидання мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля» (352 примірників, загальною вартістю 52 166, 40 грн.), профінансовано проведення мистецького пленеру для 22 художників у м. Бучач з подальшою  виставкою робіт сучасних митців Львівської і Тернопільської областей на Пінзелезнавчу тематику на Форумі у Львові за кошти благодійної організації «Благодійний фонд родини Демкур».

Починаючи з  2018 року реалізується його третій етап  «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи», підтриманий Управлінням публічної дипломатії МЗС України у напрямку «культурна дипломатія». Продовжений у 2017, 2018 роках серією проведених презентацій з особистої ініціативи координаторів  проекту Демкури Т.В., Лобан І. в обласних центрах України: Львові, Чернівцях, Бучачі Тернопільської області, Дніпрі, Черкасах. Презентований на Міжнародній конференції шоу-кейс «Культурні відносини України та ЄС: перші досягнення» 14 грудня 2017 року, на Міжнародному форумі креативних індустрій «Україна – світу» у місті Дніпро, 22 листопада 2017 року, Міжнародній науково – практичній конференції «Культурна дипломатія: стратегії, моделі, напрями» у місті Києві, 24 листопада 2017 року, у Львівському національному університеті, на факультеті міжнародних відносин  з темою «Культурна дипломатія, як інструмент формування іміджу держави» тощо. 15 лютого 2018 року у м. Київ, в рамках проведення щорічного прийому «Благословенне Тернопілля», відбулась презентація-виставка мультидисциплінарного культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи». 28 березня 2018 року проект «Під Зорею Пінзеля» презентований для журналістської спільноти в УКРІНФОРМІ з подальшими публікаціями у всеукраїнських виданнях про його напрацювання. Під час виїзного засідання Міжнародноі Торговоі Палати у м. Київ 30 березня цього року проект презентований одним із його координаторів Демкурою Т.В. у виступі «Соціальна відповідальність бізнесу крізь призму культурноі дипломатіі». Презентація проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» відбулася у м. Лісабон, Республіка Португалія (квітень 2018 р. з приблизною вартістю недержавного співфінансування понад 30 000 грн, за участю чотирьох осіб з України) за підтримки Управління публічної дипломатії МЗС України, Посольства України в Португалії та місцевої громади. 6-7 травня 2018 року культурно-мистецький проект «Під зорею Пінзеля», за підтримки Департаменту з питань культури, національностей і релігії Львівської облдержадміністрації завітав до міст Рубіжне і Сєверодонецьк Луганської області. 1 червня 2018 року проект “Під Зорею Пінзеля” відкривав своєю презентацією мистецьку триденну академію “Дні Пінзеля в Бучачі”. Під час урочистої церемонії нагородження «Коронація слова» 8 червня у м. Київ львів‘янину Андрію Тимчишину вручили нагороду у номінації «Культурна спадщина України» за роман про Яна-Георга Пінзеля – «Я, Іоан». Ці напрацювання стали базою для його ралізаії і продовження на перспективу.

Четвертий етап проекту – реалізація проектів національної співпраці  «Під зорею Пінзеля . 3Dвимір»,  індивідуальної національної співпраці «Презентації проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України» які реалізуються за підтримки УКФ у 2018 році.

Віртуальний музей «Під зорею Пінзеля. 3D-вимір»

Віртуальний 3D-музей було розроблено в рамках проекту “Під зорею Пінзеля. 3D-вимір”. Перед Вами перший цифровий музей скульптур Пінзеля в світі.

Відкрити 3D-музей